fbpx
Газ, Новини, Топ

Верховний Cуд не дозволив арешт активів компанії Онищенка

14.02.2020

Верховний Суд підтвердив рішення Апеляційного суду щодо необгрунтованості арешту майна компанії Олександра Онищенка «Цефей» за 45 мільйонний  податковий борг.

 За даними Oilpоint відповідне рішення прийняв Верховний Cуд. 

7 лютого головна судова інстанція відмовила в касаційній скарзі податковій інспекції ДФС у Полтавській області, залишивши в силі рішення Харківського апеляційного суду. В жовтні 2016 року апеляційний суд відмовив в арешті майнових активів компанії «Цефей». 

«Суд апеляційної інстанції дійшов правильного висновку щодо наявності між сторонами спору про право, що унеможливлювало розгляд вимог про обґрунтованість адміністративного арешту майна платника податків ( «Цефей» Ред.)», – дійшов висновку Верховний суд.  

ВСУ  аргументував це тим, що компанія «Цефей» не погоджувалася на проведення перевірки стану заставного майна, що підтверджує наявність спору про право на арешт. 

Згідно з довідкою податкової інспекції в Полтавській області заборгованість «Цефей» виникла в рамках  договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність з «Укргазвидобуванням». 

На той час компанія Олександра Онищенка ТОВ «Цефей» заборгувала понад 45,09 млн гривень  рентної плати за користування надрами для видобування природного газу та газового конденсату.  Компанія здійснювала виробничу діяльність на ділянках Зіньківського та Котелевського відділення.  

Попереднього  податковий орган в Полтавській області  намагався стягнути борг з рахунків з компанії в суді: однак змогли стягнути тільки 880 гривень через відсутність коштів на рахунках компанії. 

Після невдалої спроби стягнути борг з рахунків, інспектори здійснили огляд заставного майна, який закладений в рамках спільного договору на видобування природного газу з УГВ.

Згідно з умовами спільного договору, заставне майно мало перебувало у вигляді  7,8 млрд куб.м. природного газу. За результатами огляду податкової служби, його не було виявлено в активах компанії Онищенка.  Таким чином, власник незаконно забрав майно, що перебувало у податковій заставі без попередньої згоди на це контролюючого органу. 

В серпні 2016 року  податкова  наклала адміністративний арешт майна «Цефей». У вересні 2016 року Харківський окружний адміністративний суд підтвердив обґрунтованість цього арешту. 

Через місяць компанія «Цефей» подала позов в суд на рішення Гадяцької податкової інспекції ДФС у Полтавській  щодо накладання адміністративного арешту своїх активів. За рішенням Харківського апеляційного суду арешт був скасований. 

Податкова інспекція ДФС у Полтавській області подала касаційну скаргу, де вимагала скасувати ухвалу про необгрунтованість арешту майна компанії Онищенко. Вищий суд цю скаргу відхилив.

В січні 2017 року суд розірвав договір про спільну діяльність компанії «Цефей»  та «Укргазвидобування». Договір про спільну діяльність діяв з 2004 року. Позови ПАТ «Укргазвидобування» щодо розірвання договору про сумісну діяльність були подані і  щодо інших компаній  “Надра Геоцентр”, Фірма “Хас”, “Природні ресурси +”, акціонером яких Олександр Онищенко.