fbpx
Публікації

Тендер на двох: хто стоїть за багатомільйонною вугільною справою «Укрзалізниці»

04.02.2020

Наприкінці січня в структурному підрозділі «Укрзалізниці» – філії «Пасажирські перевезення» – детективи НАБУ провели обшуки.

Правоохоронці підозрюють службових осіб УЗ в заволодінні коштами підприємства під час закупівлі вугілля в 2018-2019 роках.

Як повідомили OilPoint власні джерела в правоохоронних органах, посадовців «Пасажирських перевезень» підозрюють у заволодінні 28 млн гривень.

В НАБУ стверджують, що до цієї схеми були залучені і співробітники Департаменту економічної та інформаційної безпеки «Укрзалізниці», які начебто вживали заходів, аби виключити з тендеру на закупівлю вугілля «непотрібних» учасників.

Як це було

Співрозмовник OilPoint в правоохоронних органах розповів, що на участь в тендері подавався ряд компаній. При цьому дві з них – ТОВ «Коларес-Брокерс» та ТОВ «Магнатек» – подавали на інших учасників тендеру скарги в Антимонопольний комітет.

Регулятор, в свою чергу, задовольняв скарги проти «незручних» учасників. Таким чином, в тендері лишалось лише дві компанії – «Магнатек» та «Коларес-Брокерс».

Вигравав тендер «Магнатек», але вже перед підписанням договору про поставки вугілля, Департамент економічної та інформаційної безпеки УЗ надсилав тендерному комітету «Пасажирських перевезень» листа, де було вказано, що пропозиція «Магнатеку» не відповідає умовам тендеру.

В результаті, поставки віддавались ТОВ «Коларес-Брокерс», цінова пропозиція якого була значно вищою не лише за пропозицію «Магнатеку», а й за ринкову ціну кам`яного вугілля.

Договір з «Коларес-Брокерс» підписували заступники директора філії «Пасажирські перевезення».

Таким чином службові особи філії «Пасажирські перевезення» спільно з рядом підрядників отримували кошти підприємства.

Залізничний спрут

Як повідомило джерело OilPoint в «Укрзалізниці», і голова філії «Пасажирські перевезення» Максим Міняйло, і очільник Департаменту інформаційної та економічної безпеки «Укрзалізниці» Олег Назарук – ставленики колишнього голови компанії Євгена Кравцова.

Назарук очолив Департамент інформаційної та економічної безпеки «Укрзалізниці» в січні 2019 року без конкурсу. В 2015 році його підозрювали в організації поборів з представників «бурштинового бізнесу».

В жовтні 2019 року правління «Укрзалізниці» продовжило контракт з Назаруком, який спливав в січні 2020 року – до січня 2021 року.

За кілька тижнів до звільнення Кравцова правління «Укрзалізниці» продовжило контракт і з керівником «Пасажирських перевезень» Міняйлом.

Про те, що Кравцов має залишити посаду керівника «Укрзалізниці» було точно відомо ще в 2019 році. Він і сам неодноразово заявляв, що готовий скласти повноваження за власним бажанням, утім, не робив цього.

Схоже, до свого звільнення Кравцов ретельно підготувався. Спочатку він «вибив» собі велику компенсацію, яка за різними оцінками перевищує 10 млн гривень, а згодом, як бачимо, – продовжив контракти «зрозумілим людям».