fbpx
Газ, Новини

Петля на шиї – посол України відповів австрійському міністру, що захищає «Північний потік-2»

13.01.2020

Посол України в Австрії Олександр Щерба виступив з критикою глави австрійського МЗС, який назвав неприйнятними американські санкції проти «Північного потоку-2».

Про це повідомляє «Європейська правда».

Раніше міністр закордонних справ Австрії Олександр Шалленберг заявив, що австрійська сторона не сприймає екстериторіальні санкції. За його словами, «Північний потік-2» не зачіпає інтереси Украінипозволяет диверсифікувати енергопостачання Європи.

У відповідь український посол порівняв трубопровід з петлею, яка «душить інтереси» України.

«Пане міністре, при всій повазі, «Північний потік-2» впливає на інтереси України так, як петля впливає на дихання. Не дуже хороша ідея прямо зараз ставити існування українського трубопроводу в залежність від російської доброї волі. Доброї волі не буває», – зазначив Олександр Щерба на своїй сторінці в Facebook.

Нагадаємо, Конгрес США заклав в оборонний бюджет на 2020 рік санкції проти російських трубопроводів «Північний потік-2» і «Турецький потік». Штрафні заходи торкнуться компаній, що беруть участь в будівництві газопроводу, а також топ-менеджерів цих компаній, які можуть зіткнутися з блокуванням транзакцій, пов’язаних з їх нерухомістю або активами в США.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що Росія закінчить будівництво газопроводу «Північний потік-2», навіть якщо проти нього будуть введені санкції США. Він назвав можливе дії американського уряду «безпосереднім порушенням міжнародного права» і «прикладом недобросовісної конкуренції».

Також російський президент Володимир Путін заявив, що у РФ є судно-трубоукладач, який дозволить завершити будівництво газопроводу «Північний потік-2». Під час зустрічі з російськими бізнесменами на цьому тижні, він зазначив, що у введенні американських санкцій проти «Північного потоку-2» немає нічого критичного – це тільки затримає завершення проекту на «кілька місяців».