fbpx
Газ, Новини

Оператор ГТС подав заявку на отримання ліцензії по транспортуванню газу 

12.11.2019

ТОВ «Оператор ГТС України» подав заявку до Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг  на отримання ліцензії на право діяльності з транспортування природного газу.

Про це повідомила прес-служба «Оператор ГТС».

«Оператор ГТС» зможе отримати ліцензію на транспортування газу після успішної сертифікації як оператора газотранспортної системи національним  Регулятором та підтвердженням її з боку Секретаріату Енергетичного співтовариства. 

4 жовтня «Оператор ГТС України» подав заявку на сертифікацію паралельно до НКРЕКП та Секретаріату Енергетичного співтовариства  для того, щоб встигнути завершити сертифікацію до 1 січня 2020 року. 

Голова НКРЕКП повідомила, що до 15 листопада Регулятор має провести сертифікацію незалежного оператора газотранспортної системи.

До кінця 2019 року «Оператор ГТС України» очікує отримати фінальні висновки українського і європейського регуляторів.

З 1 січня оператор ГТС буде відокремлений від групи «Нафтогаз» за процедурою анбандлінгу, та переданий в управління державної компанії ПАТ «Магістральні газопроводи України» (МГУ), яка підпорядкована Міністерству фінансів України. 

Це передбачено Постановою Кабінету Міністрів України №840 «Про відокремлення діяльності з транспортування природного газу та забезпечення діяльності оператора газотранспортної системи».

18 вересня Кабінет міністрів затвердив модель відділення оператора ГТС від «Нафтогазу» за моделлю ISO (Independent System Operator).  

31 жовтня Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №2239-1У, за яким оператор ГТС України знаходиться в держвласності і не підлягає приватизації.