fbpx
Нафта, Новини

Нафтопереробні компанії США скуповують дешевий російський мазут

17.01.2020

Американські нафтопереробні компанії Valero Corp, Chevron Corp і Phillips 66 купують високосірчистий мазут, використовуючи переваги своїх комплексних операцій для перетворення високосірчистого мазуту, змішаного з нафтою, в такі продукти, як дизельне пальне, газойль і бензин.

Про це повідомляє Reuters.

У цьому місяці, за даними аналітичної фірми Vortexa Ltd., в США надійде 2,2 мільйона тонн мазуту, в основному з Росії і країн Балтії – найвищий показник як мінімум за три роки. Дві третини від загального обсягу – російського походження, свідчать дані.

Новий жорсткий регламент Міжнародної морської організації ООН (IMO) з 1 січня обмежив використання на світовому ринку суднового палива з вмістом сірки вище 0,5%. Вступ в силу нових стандартів знизив попит на такі види суднового палива, як високосірчистий мазут. Надлишок суднового палива на руку нафтопереробним компаніям, згідно трейдерам, які раніше спостерігали різке падіння маржі через послаблення світового попиту на нафтопродукти, такі як дизельне пальне і бензин.

Високосірчистий мазут продавався по $39,55 за барель у середу на узбережжі Мексиканської затоки США, що на 30% нижче, ніж роком раніше, за даними S & P Global Platts. Згідно з даними Vortexa, імпорт в США в січні, як очікується, зросте на 54% в порівнянні з груднем.

Нафтопереробні компанії купують високосірчистий мазут, щоб замінити втрачені в результаті санкцій США поставки з Венесуели і Ірану, а трейдери говорять, що вони бачать можливість високої маржі на продукти, перероблені з використанням високосірчаного мазуту, навіть незважаючи на те, що така суміш дає менше барелів, ніж переробка нафти в нафтопродукти.

Крім того, високосірчистий мазут торгується нижче мексиканської нафти Maya і канадської важкої нафти. Він торгується приблизно на $23 за барель нижче Brent, в той час як нафта марки Maya і канадська нафта – приблизно на $10 нижче Brent, кажуть аналітики Tudor Pickering Holt & Co.